Malaga 2014


Gościmy w słonecznej Maladze w Hiszpanii, gdzie odbywamy praktyki zawodowe. Jesteśmy zakwaterowani w hotelu Benal Beach tuż przy morzu. Codziennie po odbytej praktyce ...

Czytaj więcej Strona WWW uczniów

Wizyta nauczycieli z Czech

2016-01-11 19:24:46
W dniach 24.09-30.09.2006r. w naszej szkole gościło 4 nauczycieli j. angielskiego z Zespołu Szkół w Brnie (Czechy): Vera Benedyktova, Olha Myslikova, Jana Matouskova i Zdenek Blazek. Szkoła techniczna w Brnie - Integrovana Stredni Skola Centrum Odborne Pripravy, w której pracują nasi goście, liczy ok. 1500 uczniów i kształci w podobnych kierunkach jak nasza szkoła: elektronika, mechanika, mechatronika, informatyka i ekonomia. Uczniowie uczą się 5 języków obcych: j. angielskiego, j. niemieckiego, j. włoskiego, j. rosyjskiego i j. hiszpańskiego.
/admin/image_files/czesi1.jpg/admin/image_files/czesi12.jpg

WIZYTA CZTERECH NAUCZYCIELI Z BRNA    W PRACOWNI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ZS3


Czescy nauczyciele przyjechali do Polski na zaproszenie Fundacji Na Rzecz Wspierania Rozwoju ZS Nr 3, w ramach programu Leonardo da Vinci. Autorkami projektu "czeskiego" były: p. Alicja Żuchowska i p. Katarzyna Cedro, a wspomagali je nauczyciele i dyrektorzy naszej szkoły. Celem projektu była wymiana doświadczeń w zakresie form i metod nauczania j. angielskiego w średniej szkole technicznej.
/admin/image_files/czesi3.jpg/admin/image_files/czesi4.jpg

  W PRACOWNI AUTOMATYKI I ROBOTYKI     W PRACOWNI URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH


Podczas pobytu w Ostrowcu Czesi zwiedzili naszą szkołę oraz pracownie techniczne, a także hospitowali lekcje prowadzone przez naszych nauczycieli: p. Katarzynę Cedro, p. Julitę Kuterę (j. angielski), p. Michała Gajewskiego (przyrządy i systemy pomiarowe) i p. Zbigniewa Kaletę (multimedia i grafika komputerowa).
/admin/image_files/czesi5.jpg/admin/image_files/czesi6.jpg

         W PRACOWNI INFORMATYKI      PREZENTACJA SZKOŁY ISS-COP Z BRNA


Goście z Czech, w ramach warsztatów szkoleniowych, zaprezentowali naszym nauczycielom swoją szkołę w Brnie - Integrovana Stredni Skola Centrum Odborne Pripravy oraz omówili czeski system edukacji i szkolnictwa zawodowego. Nauczycieli z Czech interesowała szczególnie kwestia zewnętrznej matury, która zawita w ich szkole za 2 lata.
/admin/image_files/czesi7.jpg/admin/image_files/czesi8.jpg

  PAMIĄTKOWE ZDJĘCIE W STAROSTWIE    W SALI KONFERENCYJNEJ STAROSTWA


W ramach projektu 28.09 odbyło się spotkanie czeskich nauczycieli z władzami Starostwa Powiatowego - wicestarostą Teresą Piwnik i naczelnikiem edukacji Maciejem Kuszewskim oraz nauczycielami j. angielskiego z innych ostrowieckich szkół.
/admin/image_files/czesi9.jpg/admin/image_files/czesi10.jpg

    PAMIĄTKOWE ZDJĘCIE W STAROSTWIE   ZDJĘCIE Z ORGANIZATORAMI PRZYJAZDU


Nasi goście byli niezwykle zadowoleni z tygodniowego pobytu w Ostrowcu. Zdenek Blazek podkreślał sympatyczną atmosferę panującą w naszej szkole, Olha i Vera chwaliły naszych uczniów, a Jana uwieczniała wszystko na fotografiach. Także mili Czesi zaskarbili sobie sympatię nauczycieli i uczniów ZS3. W przyszłości planowana jest dalsza współpraca między obiema szkołami. Tymczasem zobacz zdjęcia szkoły w Brnie.
/admin/image_files/brno01.jpg/admin/image_files/brno03.jpg

BUDYNEK SZKOŁY TECHNICZNEJ W BRNIE  SZKOŁA POSIADA 6 OBRABIAREK CNC/admin/image_files/brno02.jpg/admin/image_files/brno04.jpg

PRACOWNIA OBRABIAREK CNC     PRACE DYPLOMOWE ELEKTRONIKÓW Z BRNA/admin/image_files/brno05.jpg/admin/image_files/brno06.jpg

PRACOWNIA INFORMATYCZNA W ISS-COP   CENTRUM MULTIMEDIALNE W BIBLIOTECE