Malaga 2014


Gościmy w słonecznej Maladze w Hiszpanii, gdzie odbywamy praktyki zawodowe. Jesteśmy zakwaterowani w hotelu Benal Beach tuż przy morzu. Codziennie po odbytej praktyce ...

Czytaj więcej Strona WWW uczniów

Praktyki zagraniczne - Malaga 2011

2016-01-14 15:40:20
Staż zawodowy w Hiszpanii - maj/czerwiec 2010

/admin/image_files/europasslogo.gif

W maju 2011r. grupa 20 uczniów z klas III technikum oraz 2 nauczycieli wyjechało na 4 tygodniową praktykę zawodową do Malagi (Hiszpania). Był to już szósty staż zawodowy naszych uczniów w tym mieście. Uczniowie przebywali pod opieką p. Marioli Leśniewskiej (koordynator i autor projektu) i p. Katarzyny Cedro (tłumaczenie projektu na j.angielski).
/admin/image_files/malaga-mapa.jpg

Malaga leży w regionie Andaluzji w południowej Hiszpanii nad Morzem Śródziemnym, u podnóża Gór Betyckich. Miasto jest stolicą prowincji Malaga i liczy 558 tys. mieszkańców (2005). Jest ośrodkiem przemysłu chemicznego, włókienniczego i cementowego. Dzięki łagodnemu klimatowi na równinie Hoja de Malaga uprawia się pomarańcze, banany, figi, bawełnę, trzcinę cukrową oraz winorośl (wino malaga i rodzynki). W Maladze znajduje się duży port handlowy i rybacki, stocznia oraz baza marynarki wojennej.
/admin/image_files/andaluzja.jpg/admin/image_files/hiszpania.gif/admin/image_files/hiszpania1.gif

Dnia 15.05.2011r. wyruszyliśmy do Hiszpanii na praktyki zawodowe. Najpierw wyjechaliśmy autobusem z Ostrowca do Warszawy. Stamtąd samolotem polecieliśmy do Malagi - z przesiadką w Zurychu. Na miejscu byliśmy około godziny 19.00. Z Malagi zostaliśmy zabrani autobusem do hotelu w Fuengiroli, gdzie mieszkaliśmy przez 4 tygodnie.
/admin/image_files/malaga11-17.jpg
/admin/image_files/malaga11-18.jpg
/admin/image_files/malaga11-19.jpg

Pierwszy dzień pobytu - poniedziałek - był dniem wolnym. Podczas kolejnych 3 dni uczestniczyliśmy w zajęciach z języka hiszpańskiego. W piątek mieliśmy pierwsze spotkanie w sprawie praktyk - dowiedzieliśmy się gdzie, kto z nas będzie odbywał praktykę.
/admin/image_files/malaga11-02.jpg/admin/image_files/malaga11-01.jpg
/admin/image_files/malaga11-03.jpg/admin/image_files/malaga11-04.jpg

W sobotę odbyliśmy pierwszą wycieczkę. Jej celem był Gibraltar. W niedzielę - odpoczynek. W następną sobotę odbył się wyjazd do Malagi, gdzie zwiedzaliśmy muzea. Niedzielę mieliśmy wolną. Kolejny weekend spędziliśmy na zamku w Maladze (w tym dniu odbywały się pokazy samolotów i statków wojskowych).
/admin/image_files/malaga11-05.jpg/admin/image_files/malaga11-06.jpg
/admin/image_files/malaga11-09.jpg/admin/image_files/malaga11-10.jpg

W niedzielę pojechaliśmy do miejscowości Mijas. Oglądaliśmy tam piękne krajobrazy oraz zwiedzaliśmy miasto. Tego dnia trafiliśmy na pokaz motocykli. W przedostatnią niedzielę pojechaliśmy do Benalmadeny do delfinarium oraz na szczyt góry, gdzie odbywały się pokazy ptaków drapieżnych. Na szczyt dostaliśmy się kolejką górską. W ostatnią sobotę (11 czerwca) mamy wylot samolotem koło godziny 11.00.
/admin/image_files/malaga11-07.jpg/admin/image_files/malaga11-08.jpg
/admin/image_files/malaga11-11.jpg/admin/image_files/malaga11-12.jpg

Damian Zdyb, Karol Wieczorek i Mateusz Lis odbywają praktyki w Sport Club - Club El Candado. Pracują nad stroną www firmy. Michał Bugajski wraz z Konradem Konecznym, Arkiem Kapsą i Damianem Lipcem pracują razem w firmie komputerowej "ALT 64" składając komputery i reinastalują systemy operacyjne. Judyta Bezak, Gosia Solecka, Adrian Sałatowski, Grzesiek Serafin i Sebastian Pietruszka pracują w IPF-ie.
/admin/image_files/malaga11-13.jpg/admin/image_files/malaga11-14.jpg
/admin/image_files/malaga11-15.jpg/admin/image_files/malaga11-16.jpg

Uczniowie klasy 4 Tib Adrian Świercz i Adrian Sałatowski wykonali stronę www dotyczącą pobytu uczniów klas III na praktykach zawodowych w hiszpańskiej Maladze. Strona wykonana została w technologii Flash i znajduje się w domenie: malaga2011.zs3leonardo.pl
/admin/image_files/malaga11a.jpg